Перепелка

Перепёлка.org.ua

О ферме ~ Купить оборудование ~ Разведение ~ Инкубаторий ~ Бизнес ~ Мастерская ~ Поиск по сайту

Поиск по сайту



Птах, гідний уваги і поваги


На сучасному етапі реформ в аграрному секторі України птахівництво вирішує завдання, пов'язане із задоволенням потреб населення у таких високоцінних продуктах харчування як яйця та м'ясо. І тут важливого значення набуває розширення різновиду птахівничої продукції. Одне із джерел делікатесних та дієтичних видів цієї продукції - перепільництво.

Маньчжурский золотистый перепел


У багатьох країнах світу перепільництво є однією з розвинутих галузей птахівництва. Перепелів розводять у Японії, Франції, Італії, Англії, Америці, Чилі, Югославії, Польщі, Угорщині, Чехії. Компанії тут вирощують понад 20 млн. штук перепелів щороку.

Інтерес до розведення визначається, перш за все, високими поживними та смаковими якостями яєць і м'яса цього виду птиці. Крім того, перепелиць використовують для наукових досліджень з генетики, фізіології, біології, ендокринології та інших галузей науки.

Перепелиці - перший вид птиці, який введено до програми дослідження космосу.

Сьогодні в Україні практично відсутні великі птахогосподарства, які б працювали на виробництво продукції перепільництва. На Київщині їх також небагато: потужних - лише п'ять птахогосподарств по утриманню перепелів. Загальна ж кількістю по Київській області - понад 170 тис. голів, а в приватному секторі - від 30 до 50 тисяч.

Більше 11 тис. голів утримують в птахопідприємстві ФГ "Волосожар" (Обухівський р-н), де керівник Підмогильний Дмитро Сергійович. В "Концерні СВК" Баришівського району - 70 тис. голів, очолює підприємство Крівещенко Вікторія Віталіївна, в ТОВ "Повіт-Агро" (Білоцерківський р-н) - 20 тис. голів, господарством керує Павлик Олександр Васильович. А у ТОВ "Агрокомплекс" - майже 30 тис. голів і в ТОВ "Агросоюз Фенікс" (Макарівський р-н) - понад 70 тисяч. Керівниками в них працюють Давидова Олена Олександрівна і Романів Любомир Зіновійович.

У 2010 році в птахогосподар- ствах області одержано 15 млн. штук яєць від перепелів, в приватному секторі ще понад 3 млн. штук. Зокрема, в птахогосподар- ствах Макарівського району - 10 млн. штук, Білоцерківському та Обухівському - по 2 млн., в Баришівському - 1 млн. штук яєць перепелів.

В багатьох районах Київщини та областях України розводять перепелів комерційні структури та власники присадибних господарств. Вони йдуть на ризик, освоюючи нову галузь та збуваючи перепелину продукцію на споживчому ринку.

Звичайний (дикий) перепел - наймініатюрніший представник ряду куроподібних родини фазанових: довжина тіла близько 18 см, жива маса - в межах 100-130 грамів. Оперення спини птаха вохристо-буре з темними поперечними смужками і жовтуватими штрихами, грудей і черевця - білувато-руде. Оперення на ділянці вола у самця руде або буре, в самиці - значно світліше з чіткими округлими темно-бурими плямами. Отже, природа забезпечила перепела таким "маскхалатом", що помітити його на землі неможливо.

Дикий перепел веде виключно наземний спосіб життя, рятуючись від небезпеки за допомогою швидкого бігу, або сховавшись у високій рослинності.

Життя в густому трав'янистому покриві наклало відбиток як на зовнішній вигляд, так і на поведінку птахів. Високий травостій - надійний прихисток для перепелів від пернатих хижаків, тож вони намагаються не залишати його навіть ненадовго. Літають перепели дуже швидко й низько над землею, часто махаючи крильми. При добуванні корму гребуться в землі, розкидаючи її лапами, охоче купаються в пилюці. На дерева перепели ніколи не сідають.

Поширений перепел майже на всій території Євразії, в Північній і Південній Африці. Він - єдиний справжній перелітний птах серед наших куроподібних. Зимує переважно в Африці та Південно-Східній Азії. Під час перельотів масово збирається на півдні України. Навесні перепел прилітає до місць гніздування одним з останніх - у квітні - травні, а на півночі ареалу - навіть у червні.

Постійних пар не створює, самці спаровуються з будь-якою самицею, нерідко відстоюючи це право в бійках із суперниками. Гніздо перепела - неглибока ямка в землі, вистелена сухою травою та зрідка - пір'їнками самиці. Зазвичай в кладці 8-20 буруватих з чорно-бурими кра- пинками яєць. Насиджує їх самиця протягом 15-17 днів після відкладання останнього яйця. Самець не бере жодної участі ні в насиджуванні, ні у вихованні пташенят. Перепел - птах виводковий, вилупившись, курчата разом із матір'ю невдовзі назавжди залишають гніздо.

Перепела одомашнено в Японії на початку минулого століття. В процесі селекції від нього отримано кілька нових порід: англійського білого, мармурового, смокінгового, крапчастого, розписного, фараона, димчастого та золотого фенікса.

Швидкий ріст, скоростиглість і нетривалий період інкубації дають змогу ефективно вести їх селекцію. Адже протягом одного року можна отримати п'ять і більше поколінь перепелів. Саме цим пояснюється різноманіття їхніх ліній: є лінії, відібрані за живою масою, стійкістю проти хвороб, за ранньою статевою зрілістю, поведінковими реакціями та фізіологічними показниками.

Нині в світі налічується 34 лінії перепелів лише з рідкими мутаціями: біла, коричнева, жовта, неповний альбінос, червоноголова, мармурова, мутація за структурою пір'я та скелетна (видовжений дзьоб).

Дослідження японських учених засвідчують: швидкість росту, збереженість поголів'я, вік досягнення статевої зрілості, несучість, маса яєць та їх інкубаційна якість не залежить ні від кольору оперення, ні від забарвлення шкаралупи яєць. Зафіксовану лише трохи меншу швидкість росту в перепелів із білим оперенням.

У нас розводять переважно дві породи перепелів: яєчну японську та м'ясну фараон, а також помісі цих порід. За кордоном для виробництва яєць широко використовують англійських білих, тукседо, або смокінгових; для виробництва м'яса - американських бройлерів породи фараон.

У японського перепела тулуб видовжений, хвіст і крила короткі, оперення коричнювато-біле (дике). Маса самців 115-120 г, самиць - 140-145 г, несучість - 250- 300 яєць і більше за рік. Маса яйця - 8-12г, шкаралупа димчасто-сіра, з різнокольоровими крапинками. Нестися птахи розпочинають у віці п'ять тижнів. Заплідненість яєць у самиці 8-40-тижневого віку становить 80-90%, вивід молодняку - 70%, а іноді й 90%.

Перепелиные яйцаПерепелине яйце - то справжня скарбниця поживних речовин і лікувальних засобів. Порівняно с курячим, в одному грамі його міститься більше вітамінів: А - в 2,5 рази, В1 - в 2,8 і В2 - в 2,2 рази. У п'яти перепелиних яйцях, рівних за масою одному курячому, в 5 разів більше фосфору й калію, в 4,5 рази - заліза. Значно більше в них і міді, кобальту, незамінних та інших амінокислот - тирозину, треоніну, лізину, гліцину, гістидину.

Наявний в яйцях перепелів вуглеводвмісний білок овомукоїд, здатний пригнічувати алергічні реакції, тому на їх основі виготовляють медичний препарат для лікування алергії.

Стійкість перепелів проти інфекційних захворювань дає змогу утримувати їх, не вдаючись до вакцинації, що виключає накопичення в яйцях і м'язах птиці мінеральних засобів.

Про ефективність використання перепелиних яєць у дієті хворих відомо з глибокої давнини. Триста років тому китайський учений- фармаколог JTi Шічень у медичному трактаті писав про лікувальні властивості цих яєць. У Японії їх широко використовують у дитячому харчуванні. Вони позитивно впливають, зокрема, на дітей, які відстають у рості. їх обов'язково включають до раціону хворих та ослаблених дітей.

Згідно з недавніми дослідженнями, перепелині яйця сприяють виведенню з організму радіонуклідів, допомагають:

- лікувати печінку, нирки, серце;

- при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, виразках, гастриті;

- при алергії, цукровому діабеті та анемії;

- при туберкульозних інтоксикаціях, бронхіальній астмі в комплексі з фітотерапією;

- при хронічній пневмонії; ослабленому імунітеті.

Виводять з організму радіонукліди, органічні шлаки і канцерогенні речовини. Сприяють посиленню пам'яті, прискоренню розвитку інтелекту у дітей. Підвищують статеву потенцію.

Вживати яйця слід сирими: дітям до 2-х років - по 2 шт., після 2-х років - по 4 шт. на день, а дорослим по 4-6 шт. щодня вранці (натщесерце). Приймати систематично, без перерви, протягом 3-4 місяців. Вже через 2 тижні помітно благотворний вплив на організм.

Далі можна продовжити перелік цілющих властивостей цих яєць - їх дуже багато. Саме завдяки цьому попит на них останнім часом швидко зростає і, певен, продовжуватиме зростати.

Дієтичні властивості має й м'ясо перепелів. Йому характерні ніжна консистенція, соковитість, аромат, смакові якості. Воно переважає куряче за вмістом вітамінів, мікроелементів, а за вмістом протеїну (22%) і жиру (3%) наближається до дичини. Невипадково віддавна воно було неодмінним атрибутом княжих і царських столів.

Одне слово, перепел - птах, гідний уваги і поваги. Тим більше, якщо зважати на його невибагливість при утриманні та годівлі. До речі, перепели стійкі до хвороб.

Основні породи перепелів: японський, фараон, англійський білий, англійський чорний, смокінговий, мармуровий, естонський, білий боб, золотий фенікс, маньчжурський золотистий.

Продовження >>

Перепелиные яйца




Статья была Вам интересна? Подпишитесь на рассылку “Перепёлка.org.ua - новости перепеловодства” и Вы всегда будете в курсе инноваций в мире перепелов. Подписаться >>


оборудование для разведения перепелов



Вы можете высказать своё мнение по данному материалу или задать вопрос. Администратор сайта ежедневно просматривает комментарии и отвечает на вопросы.

Александр 2012-02-26 14:12:20
желаю купить инкубационние яйца -золотой феникс.

[Ответить]
ali ghazal 2012-12-30 02:38:59
Ми імпорту та експорту компанії в Єгипті, ми хочемо купити збагачений білий перепелині яйця хочу, щоб відобразити ціни на яйця і хочуть Вартість доставки в Єгипет і дякуємо Вас чекає відповіді
We import and export company in Egypt, we want to buy enriched white quail eggs want to display prices of eggs and want shipping prices to Egypt and thank you in waiting for a reply

[Ответить]
Тарас 2014-09-14 21:44:14
Мене зацікавила Ваша пропозиція звяжіться зі мною для уточнення інформації

[Ответить]

Оставить комментарий

Ваше имя:
Ваша почта:

Комментарий:




Приглашаем Вас на Youtube-канал «Новости и хитрости перепеловодства», где можно посмотреть видео по различным вопросам содержания перепелов, репортажи с перепелиных ферм, интервью с перепеловодами стран СНГ.

Случайное видео с канала: